072-33-80-129
 
 
ניקוי בהתזת חול
צביעה תעשייתית
ציפוי אבץ
ציפויים פולימרים
איטומים פולימרים
ניקוי אקולוגי
איטום מקלט
קבלני איטום
איטומים
צביעה בתנור
ציפויי בריכות
ציפוי תעשייתי
 
 
 

ציפוי אבץ

   
אבץ הינה מתכת המשמשת את האדם למטרות רבות ומגוונות. אחת ממטרות אלו הינה ציפוי אבץ  המשמש בתעשייה לציפוי מתכות וידוע יותר תחת המונח גלוון. ציפויים אלו מעניקים למתכת שכבת הגנה אסטטית עמידה וחזקה מפני בלייה, חלודה, התיישנות, חבלות ופגעי מזג האוויר והסביבה. ללא שכבת הגנה זו מתכות יהיו חשופות לקורוזיה ובליה הפוגעות בתפקודן, עמידותן, חזותן ואיכותן.
 
מה זה ציפוי אבץ
 
למעשה, ציפוי אבץ אינו צביעה או ציפוי חיצוני של מתכות, אלא מדובר בשכבת ציפוי טבעית הנוצרת בהליך מיוחד. בהליך זה המתכת נחשפת לחמצן ודו תחמוצת החמצן, וכך נוצרת מעליה שכבת צפוי טבעית ועמידה. שכבה זו מגנה על המתכת המצופה מפני המשך התחמצנות, כפי שקיים במתכות אל חלד כדוגמת אלומיניום. האבץ עצמו מגיע כאבקה לבנה או צהובה, והוא עובר הליכים מיוחדים המייצרים במתכת שכבת הגנה.
 
סוגי אבץ
 
יש לדעת כי ציפוי אבץ קיים בשוק במספר סוגים, כאשר על הנפוצים שבהם נמנים:
  • אבץ טבעי- חומר פשוט להלחמה וכיפוף שאינו דורש עבודות תחזוקה או ניקוי. הוא מאופיין בגוון כסוף אפור והינו בעל נטייה להתכהות עם הזמן. אבץ זה הינו נפוץ מאוד, ובין היתר משמש עבור עבודות פחחות שונות, לגגות מעוגלים ולקסטות. 
  • אבץ רך - חומר גלם נוח לעיצוב לקשת רחבה של צורות, המשמש בין היתר עבור חיבור ארובות, סגירת פחים ועבור חלונות לגגות. 
  • אבץ גרפיט - מכונה גם אבץ כהה ומאופיין בגוון אפור- ירוק כהה. בתחילה גוון האבץ הינו מבריק ועם הזמן הוא הופך לגוון מט.
  • אבץ מיושן - מכונה גם אבץ בהיר ומאופיין בגוון אפור בהיר בעל חזות מיושנת. 
 
הליך ציפוי אבץ
 
ציפוי אבץ הינו הליך כימי המבוצע לרוב באמצעות אבץ חם, המכונה גם טבילה חמה. בהליך זה נלקח רכיב ברזל או פלדה ומטובל בתוך אמבט של אבץ נוזלי בטמפרטורות של כ- 450 מעלות צלזיוס. כמו כן, מלבד ההליך של ציפוי אבץ חם קיים גם הליך קר המבוצע באמצעות חשמל, אולם הצפוי המסופק הינו הרבה יותר דק מאשר בהליך החם.  
 
   
מוזמנים לקרוא בנוסף:
 
   
קידום אורגני | קידום אתרים