072-33-80-129
 
 
ניקוי בהתזת חול
צביעה תעשייתית
ציפוי אבץ
ציפויים פולימרים
איטומים פולימרים
ניקוי אקולוגי
איטום מקלט
קבלני איטום
איטומים
צביעה בתנור
ציפויי בריכות
ציפוי תעשייתי
 
 
 

ציפויים פולימרים

   
פולימר הינו חומר גלם מיוחד בעל רמת גמישות גבוהה המאפשרת לעבדו לקשת רחבה של צורות. סוג זה של חומרים משמש בענפי התעשייה למטרות מגוונות, לרבות שימוש בתחום ציפויים פולימרים, וכיום יש בשוק סוגים רבים של ציפוי פולימרי.
 
ציפוי פוליאוריאה
 
ציפוי פוליאוריאה הינו אחד הסוגים של ציפויים פולימרים, הנמצא בשימוש בתעשייה כבר יותר משני עשורים. ציפוי זה מכיל תרכובות כימיות הכוללות חמצן, חנקן ופחמן, ותרכובות על בסיס אמוניה. תרכובות אלו הינן בעלות גמישות רבה במתכוניהן, המאפשרת לשנות את תכונות הציפוי בהתאם לחומר המיועד וצרכי הלקוח. הציפוי משמש בין היתר בענף הבניה והינו אידיאלי עבור איטום בריכות, לחניונים ומחסנים, וכן עבור חדרי קירור, קרונות רכבת, תחנות דלק , ספינות, צנרת מים ודלקים, ועבור בניית מפעלי מזון.
 
תכונות ייחודיות של הפוליאוריאה
 
ציפויים פולימרים מסוג הפוליאוריאה מאופיינים בזמן תגובה מהיר מאוד של מספר שניות בודדות, וזאת ללא צורך בקטליזאטור נוסף. כמו כן, פוליאוריאה נדבקת בחוזקה על גבי קשת רחבה של חומרים לרבות עץ , מתכת, בטון, משטח מוקצף ואספלט. בנוסף, מדובר בתרכובת עמידה לאש וטמפרטורות גבוהות שבין 40 ל- 170 מעלות צלזיוס. מעבר לכך, זהו ציפוי חזק וגמיש בעל עמידות גבוהה מפני קריעה ושחיקה, ולכן הוא מהווה חומר מעולה לגישור ואיטום סדקי בטון. לבסוף, לחומר  גם עמידת גבוהה מפני לחות,  והוא אף נחשב כידידותי לסביבה בגלל שבעת הכנתו הוא לא פולט גזים רעילים. 
 
ציפוי פוליאוריתאן
 
סוג נוסף של ציפויים פולימרים הידוע בחוזקו ובגמישותו הינו ציפוי פוליאוריתאן. מדובר בציפוי נפוץ מאוד עבור צביעת וציפוי משטחי בטון. זאת, בהיותו עומד בדרישות המשרד לאיכות הסביבה, ובהיותו מונע חדירת נוזלים מסוכנים ורעילים דרך הבטון לתוך הקרקע ולמי התהום. כמו כן, בימינו  ציפויים אלו מוצעים בשוק עם עמידות גבוהה מאוד בפני שחיקה והחלקה, והם גם עמידים בפני קרינת UV.
 
תכונות ייחודיות של ציפוי פוליאוריתאן 
 
כאמור, פוליאוריתאן הינו חומר מאוד גמיש מצד אחד, ומאידך בעל רמת חוזק גבוהה במיוחד. תכונות אלו הופכות את הפוליאוריתאן לחומר בידוד ואיטום מעולה בענף הבניה, בין היתר עבור חזית מבנים, גגות מאסבסט ורצפות אפוקסי. כמו כן, ניתן למצוא בימינו משטחים בציפוי פוליאוריתאן בגני משחקים, מגרשי כדורסל וצבא ובתעשייה. 
 
   
מוזמנים לקרוא בנוסף:
 
   
קידום אורגני | קידום אתרים