072-33-80-129
 
 
ניקוי בהתזת חול
צביעה תעשייתית
ציפוי אבץ
ציפויים פולימרים
איטומים פולימרים
ניקוי אקולוגי
איטום מקלט
קבלני איטום
איטומים
צביעה בתנור
ציפויי בריכות
ציפוי תעשייתי
 
 
 

צביעה בתנור

   
כשאתם שומעים את המילה "תנור", אילו פעולות שניתן לבצע באמצעותו עולות לנגד עיניכם? אם אתם מעורים ולו במידה מינימלית בתחום הצביעה, ייתכן כי אתם מודעים לכך שמדובר בשיטת צביעת מתכות פופולארית במיוחד, אשר יכולה להתאים גם לסוגים רבים אחרים של חומרים. הנה כל מה שחשוב לדעת על צביעה בתנור ועל יתרונותיה.
 
כך צובעים באמצעות תנורים
 
צביעה בתנור ידועה גם בתור "צביעה אלקטרוסטטית", כאשר שני המונחים מתארים צביעה המבוצעת באמצעות עיקרון פשוט במיוחד: צביעת המשטחים בציפויי צבע דקים וחזקים במיוחד, אשר מגיע בצורה של נוזל או אבקה. מבחינה מעשית, הצביעה מתבצעת באמצעות שדה חשמלי, המתקבל לאחר חיבורו של המוצר הנצבע להרקה. אוויר דחוס מביא להנעת הצבע, דרך צינורות, אל המרסס הייעודי, בקצהו מורכבת אלקטרודה – זו מביאה לכך שחלקיקי הצבע יהיו טעונים מבחינה חשמלית, כאשר עקב השדה החשמלי חלקיקי הצבע יידחפו לתוכו של המשטח. הכנסת המשטח לתנור חם, לאחר השלמת הצביעה, תביא להמסה של אבקת הצבע, ועקב כך גם להידבקות שלה למוצר.
 
צביעה בתנור, בהמשך לנקודות שהובאו מעלה, יכולה להתבצע עבור מגוון רחב מאד של פריטים. צביעה שכזו נפוצה במיוחד בתחום הרכב, אך גם בתחומי התעשייה האחרים: זוהי שיטה נפוצה במיוחד של צביעת קונסטרוקציות, אם לוקחים דוגמא נפוצה במיוחד. רהיטים עוברים אף הם תהליכי צביעה מגוונים בשיטה זו, מה שמבטיח דיוק ואיכות מקסימלית. וכאן בדיוק נדרש להתייחס ליתרונות המרכזיים של הצביעה באמצעות תנור.
 
אז מדוע לצבוע באמצעות תנור?
 
צביעה בתנור מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות משמעותיים. מעבר לאיכות הגבוהה במיוחד של התוצר הסופי, השיטה מאפשרת להשלים את המלאכה במהירות הגבוהה ביותר – אפילו כאשר המדובר הוא בפריטים גדולים, או לחילופין בכאלה המצריכים מספר גוונים. עקב העובדה שהתנורים מאפשרים פיזור אחיד של הצבע, מובטחת תוצאה אחידה, מדויקת וחלקה בכל קנה מידה.
 
מעלה משמעותית אחרת של הצביעה נוגעת לעמידות שלה, הנחשבת לגבוהה ביותר שניתן להעלות על הדעת. צביעת מתכת הנעשית בצורה זו תבטיח עמידות רבת שנים של הגוונים, אפילו בתנאי מזג אוויר קיצוניים, כמו גם בתנאי סביבה משתנים.
 
   
מוזמנים לקרוא בנוסף:
 
   
קידום אורגני | קידום אתרים