072-33-80-129
 
 
ניקוי בהתזת חול
צביעה תעשייתית
ציפוי אבץ
ציפויים פולימרים
איטומים פולימרים
ניקוי אקולוגי
איטום מקלט
קבלני איטום
איטומים
צביעה בתנור
ציפויי בריכות
ציפוי תעשייתי
 
 
 

ניקוי בהתזת חול

   
על פי רוב, התזתו של חול מתקשרת ליצירת אלמנטים דקורטיביים, אך למעשה היא משמשת גם אמצעי לניקוי. ניקוי בהתזת חול מהווה טכניקה ייחודית לניקוי משטחים, המוצעת באמצעות מערכות יבשות או רטובות שמיועדות ליישומים רבים ושונים. כך לדוגמא, היא משמשת עבור ניקוי חלודה, ניקוי חול וצבע עבור גופי מתכת לפני גלוון או צביעה, וכן עבור ניקוי צנרות, מבנים, שבילים ומשטחי אבן.
 
טכניקת העבודה של ניקוי התזה בחול
 
טכניקת ניקוי בהתזת חול נעזרת בציוד מיוחד הפועל באמצעות אוויר או גז דחוס או נוזלים, העוברים במהירות מאוד גבוהה . לחץ זה מאפשר התזת חול במהירות ובעוצמה לעבר המשטח המיועד באופן המזכיר טכניקות ניקוי בלחץ קיטור.
 
שיטות עיקריות להתזת חול
 
כאמור, הניקוי אפשרי בטכניקה יבשה או רטובה, כאשר לכל טכניקה שיטת עבודה ויישומים ייעודיים:
  • שיטה יבשה - ניקוי בהתזת חול המבוצע בעזרת גז דחוס, בדרך כלל אוויר, בו משתמשים בדחיסות האוויר ככוח מניע להתזת גרגרי החול במהירות גבוהה על גבי משטחים. שיטה זו  מתאימה בייחוד לניקיונם של משטחים קשיחים ומוצקים כדוגמת משטחי מתכת או אבן.
  • שיטה רטובה - נעזרת בלחץ של מים או נוזלים אחרים, משמשת בעיקר למצבים בהם מעוניינים למנוע התחממות הנוצרת מפעולת חיכוך הגרגרים, והינה אידיאלית למשטחים יחסית רכים ורגישים.
שיטות לניקוי באמצעות התזת חול
 
ניקוי באמצעות התזת חול מסווג גם לשיטות ניקוי סגורות ופתוחות:
  • התזה פתוחה - שיטת ניקוי בהתזת חול המכונה התזה פתוחה, בה מוכנסים גרגרי החול לתוך מכל אטום בעל צורת משפך המסתיים בחלקו התחתון בברז. לתוך המכל האטום דוחסים אוויר, וגרגרי החול נפלטים דרך צינור לחץ המחובר לברז במהירות ובעוצמה.
  • התזת חול סגורה – נעשית באמצעות דוודים או תאים מיוחדים. מדובר בתאי ניקוי העשויים מפח מגלוון ובמערכת במעגל סגור הכוללת מנגנוני התזת חול, מפוח, מסנן ושואב אבק.  
 
חשיבות עבודה מקצועית בניקוי התזת חול
 
יש להבין כי ניקוי בחול הינה שיטת עבודה הדורשת רמת ידע ומקצוענות גבוהה ביותר. זאת מכיוון שמדובר בעבודה עם לחץ גבוה מאוד, ופעולות לא נכונות עלולות לפגוע במפעיל הציוד או בסובבים אותו.
 
   
מוזמנים לקרוא בנוסף:
 
   
קידום אורגני | קידום אתרים