072-33-80-129
 
 
ניקוי בהתזת חול
צביעה תעשייתית
ציפוי אבץ
ציפויים פולימרים
איטומים פולימרים
ניקוי אקולוגי
איטום מקלט
קבלני איטום
איטומים
צביעה בתנור
ציפויי בריכות
ציפוי תעשייתי
 
 
 

ניקוי אקולוגי

   
בשנים האחרונות, המודעות לנזקים שהאדם מחולל לסביבה עלתה בעשרות מונים, ויחד איתה הניסיונות לשמור על כדור הארץ שלנו ככל האפשר. הדבר נותן את אותותיו על תחומים רבים, כאשר תחום הניקיון אינו יוצא מכלל זה. אחת המגמות המשמעותיות ביותר כיום היא ניקוי אקולוגי, המגלם בתוכו שורה ארוכה של יתרונות. מה הופך ניקיון לאקולוגי? מי לוקח על עצמו את המשימה? וכיצד ניקויי בהתזת חול נכנס לתוך המשוואה?
 
קווים לדמותו של הניקוי האקולוגי
 
ברמת ההגדרה המאד מאד פשוטי, ניקוי אקולוגי הוא ניקוי אשר נעשה מתוך מטרה לשמור על הסביבה. מבחינה מעשית, המדובר הוא, בחלק הארי של המקרים, על החומרים אשר ישמשו את הגורמים המבצעים את הניקיון. חומרים אלה צריכים להיות ידידותיים לסביבה ככל האפשר, לא לכלול בתוכם רעלים בכמות המסכנת אותה – לכן, אגב, המדובר הוא פעמים רבות בחומרים אשר המקור להם טבעי. החומרים האקולוגיים מגלמים בתוכם תכונות דוגמת התפרקות ביולוגית מלאה או היעדר אדים רעילים, מה שמעלה אף הוא את חשיבות השימוש בהם.
 
מעבר להיבט השמירה על הסביבה, ניקוי אקולוגי הוא גם בטוח פי כמה עבור האדם, שבהחלט עשוי להיחשף לחומרי הניקיון בשלב זה או אחר. הרעילות הנמוכה עד הבלתי קיימת של חומרי הניקיון האקולוגי הופכת את השימוש בהם לבטוח פי כמה, בייחוד כאשר המדובר הוא בבתים או מבנים שכוללים בתוכם ילדים, חיות מחמד וכיוצא בזה. חשוב לשים לב שאם בעבר היו שסברו כי יעילותם של החומרים האקולוגיים נמוכה ביחס לחומרים אחרים, כיום ברור שאין כך הדבר.
 
אז איך מתחילים?
 
ניקוי אקולוגי עשוי להתבצע בשורה ארוכה של שיטות ודרכים. יכול להיות זה ניקיון "רגיל", הנעזר באותם חומרים אקולוגיים חיוניים, אך גם כזה המורכב יותר, הנעשה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. דוגמת מובהקת לכך היא ניקוי חול, שיטה מרכזית אשר השימוש בה נפוץ בעיקר במגזר התעשייתי בישראל.
 
את הניקיון האקולוגי לוקחות על עצמן חברות מקצועיות הפועלות בשדה המשחק, כאשר דרישה משמעותית היא שהן יעמדו בכל התקנים הנדרשים בתחום. חברות אלה נוטות לבצע כל מלאכת ניקיון בהתאמה אישית מלאה לצרכי הלקוחות, מאפייני הסביבה או פרמטרים אחרים, מה שמבטיח תוצאות מקסימליות.
 
   
מוזמנים לקרוא בנוסף:
 
   
קידום אורגני | קידום אתרים