072-33-80-129
 
 
ניקוי בהתזת חול
צביעה תעשייתית
ציפוי אבץ
ציפויים פולימרים
איטומים פולימרים
ניקוי אקולוגי
איטום מקלט
קבלני איטום
איטומים
צביעה בתנור
ציפויי בריכות
ציפוי תעשייתי
 
 
 

איטום מקלט

   
אין צורך להכביר מילים על החשיבות של מקלטים, על כל שכן במציאות הבטחונית הישראלית. הבעיה העיקרית היא שבלא מעט מבנים ובניינים בישראל המקלט נמצא בעיצומו של הליך הזנחה, המביא לכך שהוא, פשוטו כמשמעו, לא יוכל לבצע את תפקידו במקרי חירום. אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר של כך הוא איטום מקלט, אשר רבים לא נותנים עליו את תשומת הלב הניכרת. הנה כל מה שחשוב לדעת על האיטום.
 
על חשיבותו של האיטום
 
הנקודה הראשונה שחשוב להדגיש היא כי איטום מקלט, כמו גם איטום מרתף, מהווה פעולה עיקרית שתאפשר לחללים אלה לבצע את ייעודם. איטום מופתי של המקלט, אשר מעצם המהות שלו הפוך אותו לבלי חדיר בפני נוזלים, רטיבות או אפילו גזים, יהפוך אותו לבטוח הרבה יותר: חשבו על כל אותם תרחישים חמורים של שימוש בנשק כימי, שלמרבה הצער הם לא בלתי אפשריים לחלוטין.
 
איטום מקלט, כשהוא נעשה על פי הספר, מאפשר להפוך אותו לעמיד פי כמה: הוא למעשה מבטל את סכנת ההתפוררות של קירות המקלט, למשל, או פגיעה מתמשכת בתשתיות שלו. האיטום, בהמשך לכך, הופך אותו למקום אשר נעים הרבה יותר לשהות בו – גם כאן, אין לשכוח ייתכן כי השהות במקלט תהיה לפרקי זמן ממושכים, מה שמצריך ממנו לספק מענה ראוי לאלה שעתידים לשבת בתוכו.

אז איך מתחילים?
המפתח לביצוע איטום מקלט ראוי הוא בחירת חברה מקצועית הפועלת בשדה המשחק. חברה זו תשתמש, כצעד ראשון, אך ורק בחומרי איטום איכותיים, המחזיקים בכל תוי התקן הנדרשים בתחום חשוב זה. בדרך כלל, האיטום, על מנת שיהיה מושלם, צריך להתייחס לכל המעטפת והסביבה החיצונית של המבנה בכלל והמקלט בפרט, כולל החלקים הפנימיים אשר עלולים ליצור לא מעט בעיות, בעת איטום שאינו מופתי. מבחינה טכנית, מתבצע האיטום לרוב באמצעות חומרים ביטומניים משחתיים, הנמרחים או מותזים על גבי הקירות הרלוונטיים
 
כוח האדם של החברה המבצעת, אשר בהחלט עשוי לכלול בתוכו יותר מאשר יועץ איטום אחד, לוקח על עצמו גם סיוע בתכנון האיטום והתאמה שלו למאפייני המקלט או אפילו הסביבה בה הוא נמצא.
 
   
מוזמנים לקרוא בנוסף:
 
   
קידום אורגני | קידום אתרים